Warsztaty klasyka i delfina 1 dzień


Dla osób, które pragną doszlifować umiejętności w zakresie najtrudniejszych stylów: motylkowego oraz klasycznego, mamy 1-dniowe warsztaty pomagające osiągnąć postęp w pływaniu tymi technikami. W przypadku „żabki” najważniejszym zadaniem wykonywanym podczas ćwiczeń jest maksymalne zmniejszenie oporu wody, a także poprawna praca rąk na całym dystansie, zarówno podczas wykonywania oddechu, jak i bez niego.

Najistotniejszym etapem w szkoleniu „delfina” jest poprawne wykonanie przeniesienia pełnych rąk w przód oraz tzw. wyleżenia. Nagrywamy naszych kursantów także podczas innych faz pokonywania wody stylem motylkowym, w tym chociażby w trakcie pracy stóp.

Jeżeli w warsztatach bierze udział grupa około 10-u osób to obowiązuje niżej podany rozkład godzinowy. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa kilkuosobowa, bądź warsztaty są indywidualne to ten sam program realizujemy w odpowiednio krótszym czasie. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa około 15 osób to czas trwania zajeć jest odpowiednio wydłużony
.

Sobota lub niedziela

14.00 - spotkanie organizacyjne, omówienie podstaw teorii ti.

14.30 - 16.00 | część praktyczna:
- nagranie wideo stylu klasycznego (żabki) i motylkowego każdego uczwestnika nad i pod wodą;
- klasyk: ćwiczenia opływowości, ruchu rąk bez oddechu i z oddechem, napędu z bioder i przecinania wody, pracy nóg (pionowo i na plecach), przejście do pełnego stylu klasycznego oraz końcowe nagranie wideo tego stylu u każdego uczestnika.

16.20 - 16.30 - przerwa

16.30 - 17.30 | część teoretyczna:
- wykład na temat zasad i techniki pływania klasykiem i delfinem;
- analiza stylu klasycznego (tzw. żabka) i motylkowego każdego uczestnika (na podstawie wideo).

17.40 - 18.40 | część praktyczna:
- delifin: przeniesienie ramion do przodu, wyleżenie, oddech i wsparcie głowy, ruch stopami oraz końcowe nagranie wideo stylu motylkowego każdego uczestnika. 

18.40 - 19.00 - przerwa

19.00 - 20.00 | część teoretyczna: 
- analiza końcowa stylu klasycznego (żabki) i motylkowego każdego uczestnika (na podstawie wideo)
- omówienie programu treningowego do kontynuowania po warsztatach.

< Wróć do poprzedniego programu | Zobacz kolejny program >