Warsztaty grzbietu i delfina 1 dzień


W ciągu jednego dnia szkolenia zostanie przeprowadzona analiza dwóch stylów: grzbietowego oraz motylkowego. Każdy uczestnik szkolenia zostanie nagrany podczas wykonywania ruchów pod wodą, a także na jej powierzchni, co przyczyni się do efektywniejszego pokonywania dystansów z użyciem tych technik pływania.

Ważnym elementem naszych kursów w zakresie stylu grzbietowego oraz motylkowego jest uzyskanie optymalnej równowagi podczas pływania, a także właściwej pracy rąk i nóg, co zaowocuje zdiagnozowaniem obszarów do poprawy oraz w przyszłości dużymi postępami przy wdrożeniu zaleconego przez naszych specjalistów programu treningowego.

Jeżeli w warsztatach bierze udział grupa około 10-u osób to obowiązuje niżej podany rozkład godzinowy. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa kilkuosobowa, bądź warsztaty są indywidualne to ten sam program realizujemy w odpowiednio krótszym czasie. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa około 15 osób to czas trwania zajeć jest odpowiednio wydłużony.

Sobota lub niedziela

14.00 - spotkanie organizacyjne, omówienie podstaw teorii ti.

14.30 - 16.00 | część praktyczna:
- nagranie wideo stylu grzbietowego i motylkowego każdego uczwestnika nad i pod wodą;
- grzbiet: podstawowa równowaga i opływowość w grzbiecie, wyjęcie ręki z wody, przejście (pełna zmiana rąk), przyspieszone wyjecie ręki i zmiana rąk oraz końcowe nagranie wideo tego stylu u każdego uczestnika.

16.20 - 16.30 - przerwa

16.30 - 17.30 | część teoretyczna:
- wykład na temat zasad i techniki pływania stylem grzbietowym i motylkowym;
- analiza stylu grzbietowego i motylkowego każdego uczestnika (na podstawie wideo)

17.40 - 18.40 | część praktyczna:
- delfin: oprzeniesienie ramion do przodu, wyleżenie, oddech i wsparcie głowy, ruch stopami oraz końcowe nagranie wideo stylu motylkowego każdego uczestnika.

18.40 - 19.00 - przerwa

19.00 - 20.00 | część teoretyczna: 
- analiza końcowa stylu grzbietowego i motylkowego każdego uczestnika (na podstawie wideo);
- omówienie programu treningowego do kontynuowania po warsztatach.

< Wróć do poprzedniego programu | Zobacz kolejny program >