Warsztaty klasyka i grzbietu 1 dzień


Styl klasyczny z pozoru nie wydaje się trudną techniką pływania, jednak jego prawidłowe wykonywanie wiąże się z opanowaniem wielu niuansów technicznych. W trakcie warsztatów ważnym momentem będzie nagranie ćwiczeń wykonywanych w wodzie, które w przypadku „żabki” obejmować będą najważniejsze elementy tego stylu, czyli ruchy rąk, ale także prawidłowej pracy bioder i nóg, decydujących o prędkości przemierzania wody.

W przypadku stylu grzbietowego, najważniejsze ćwiczenia zakładają wykonanie ruchów umożliwiających utrzymywanie równowagi w wodzie i efektywne pokonywanie jej oporu. Ważnym elementem ćwiczeniowym jest również opanowanie skutecznego przejścia.

Jeżeli w warsztatach bierze udział grupa około 10-u osób to obowiązuje niżej podany rozkład godzinowy. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa kilkuosobowa, bądź warsztaty są indywidualne to ten sam program realizujemy w odpowiednio krótszym czasie. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa około 15 osób to czas trwania zajeć jest odpowiednio wydłużony.


Sobota lub niedziela

14.00 - spotkanie organizacyjne, omówienie podstaw teorii ti.

14.30 - 16.00 | część praktyczna:
- nagranie wideo stylu klasycznego (tzw. żabki) i grzbietowego każdego uczwestnika nad i pod wodą;
- ćwiczenia opływowości, ruchu rąd bez oddechu i z oddech, napędu z bioder i przecinania wody, pracy nóg (pionowo i na plecach), przejście do pełnego stylu klasycznego oraz końcowe nagranie wideo tego stylu u każdego uczestnika.

16.20 - 16.30 - przerwa

16.30 - 17.30 | część teoretyczna:
- wykład na temat zasad i techniki pływania stylem klasykiem (żabka) i grzbietem;
- analiza stylu klasycznego i grzbietowego każdego uczestnika (na podstawie wideo)

17.40 - 18.40 | część praktyczna:
- podstawowa równowaga i opływowość w grzbiecie, wyjecie reki z wody, przejście (pełna zmiana rąk), przyspieszone wyjęcie ręki i zmiana rąk oraz końcowe nagranie wideo stylu każdego uczestnika.

18.40 - 19.00 - przerwa

19.00 - 20.00 | część teoretyczna: 
- analiza końcowa stylu klasycznego(żabki) i grzbietowego każdego uczestnika (na podstawie wideo);
- omówienie programu treningowego do kontynuowania po warsztatach.

< Wróć do poprzedniego programu | Zobacz wszystkie programy >