Warsztaty delfina 1 dzień


W ramach kształcenia pływania stylu motylkowego nagrywamy naszych kursantów w trakcie pokonywania dystansu tą techniką w basenie. W późniejszym czasie pozwala nam to dokładnie przeanalizować każdy wykonywany ruch, określić pokonywane błędy oraz wskazać możliwe opcje doskonalenia w przyszłości.

W ramach części praktycznej wykonujemy również ćwiczenia, które mają za zadanie w maksymalnym stopniu zmniejszyć opór wody, poprzez odpowiednie ułożenie i pracę ramion oraz tułowia, co pozwali zwiększyć efektywność wykonywanego wysiłku, w konsekwencji przekładając to na szybsze pokonywanie dystansu przez pływaka.

Jeżeli w warsztatach bierze udział grupa około 10-u osób to obowiązuje niżej podany rozkład godzinowy. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa kilkuosobowa, bądź warsztaty są indywidualne to ten sam program realizujemy w odpowiednio krótszym czasie. Jeżeli w warsztatach uczestniczy grupa około 15 osób to czas trwania zajeć jest odpowiednio wydłużony.


Sobota lub niedziela

14.00 - spotkanie organizacyjne, omówienie podstaw teorii ti.

14.30 - 15.30 | część praktyczna:
- nagranie wideo stylu motylkowego każdego uczwestnika nad i pod wodą;
- ćwiczenia: przeniesienie ramion do przodu, wyleżenie, oddech i wsparcie głowy, ruch stopami oraz końcowe nagranie wideo stylu motylkowego każdego uczestnika

15.30 - 15.40 - przerwa

15.40 - 16.10 | część teoretyczna:
- analiza stylu motylkowego każdego uczestnika (na podstawie wideo);
- omówienie programu treningowego do kontynuowania po warsztatach.

< Wróć do poprzedniego programu | Zobacz kolejny program >