Opis warsztatów


Uczestnicy i cele

Adresatem oferty szkoleniowej jest każdy zainteresowany pływaniem (niezależnie od talentu, zaawansowania, siły, nawyków, wieku). Oferujemy znaczną i natychmiastową poprawę skuteczności pływania (ok.25%-30%) oraz stały przypływ radości z uprawiania tego sportu. Podstawowe szkolenie jest w stanie z osoby z trudem poruszającej się w wodzie zrobić osobę pływającą.

Doświadczeni pływacy natomiast uczą się w ciągu 2 dni więcej niż przez 10-15 lat tradycyjnego treningu. W warsztatach mogą już uczestniczyć osoby mogące przepłynąć ok. 25m w dowolny sposób. Nowością są szkolenia stopnia zerowego, które będą przeznaczone dla osób nie pływających lub mających lęk przed wodą.

 

Opis warsztatów

Warsztaty moga być indywidualne lub odbywać się w małych grupach (2-4 osobowych) i dzielą się na część praktyczną, a także teoretyczną. Każdy uczestnik zostaje sfilmowany pod i nad wodą dwa razy: pierwszy - w czasie pierwszego wejścia do wody, drugi - po zakończeniu szkolenia. Zajęcia praktyczne składają się z sesji pływackich podzielonych na serie kilkunastu zsynchronizowanych ćwiczeń, z których każde wprowadza fundamentalne dla danego stylu pływackiego umiejętności oraz uczy kształtowania w sobie cech dobrego pływaka. W razie potrzeby prowadzimy też warsztaty w większych grupach (6-10 osób).

Przez cały czas w wodzie wraz z uczestnikami obecny jest trener. Zajęcia teoretyczne to prawdziwe uczenie się pływania bez pływania. W ich trakcie analizujemy nagrania wideo:

1. pokazujemy, jakie są podstawowe błędy danego uczestnika i jak wpływają na wydajność i jakość jego stylu.

2. pokazujemy w sposób bardzo obrazowy i poglądowy, jak zbudować własny, piękny ale i efektywny styl.

3. pokazujemy, czego i jak wiele nauczył się każdy uczestnik w czasie względnie krótkiego czasu oraz jakie powinny być jego priorytety na najbliższą przyszłość.

Każdy uczestnik otrzymuje ponadto program treningowy, który wykorzystując wszystko to, czego nauczyliśmy się na, warsztatach wskazuje jak kontynuować trening, aby pozostał skuteczny, wydajny i przyjemny. Każdy otrzymuje też nagrania wideo wykonane podczas warsztatów.